předvánoční stres? really?

4. prosince 2017 v 6:00 | Crazy Cloverleaf
Advent - období, kdy by si lidé měli vzpomenout na své blízké, koupit nebo vyrobit jim nějaký malý dárek, ale hlavně si odpočinout a užívat si společně strávený čas.

Místo toho se všichni stresují, aby bylo uklizeno, napečeno a peníze na dárky.
Ale k čemu všechno tohle šílenství?
Neříkáme, že byste letos vůbec neměli uklízet nebo si dávat dárky, ale opravdu musíte zrovna na Vánoce dělat generální úklid celého domu? A opravdu si musíte pořídit novou televizi nebo nejnovější mobil?
O tomhle Vánoce nejsou.
Jde o to, abychom se všichni ve zdraví a pohodě sešli u vánočního stolu a užili si svátky ve společnosti lidí, které máme rádi.
Ano, dárky k tomu samozřejmě taky patří, ale podstatou je, aby naše rodina a přátelé viděli, že jsme si na ně vzpomněli a chtěli jim udělat radost.
Není to o tom, kdo dostane nejdražší dárek. Kolikrát daleko víc potěší dobře vybraná maličkost nebo něco vyrobeného. Ale mělo by být vidět, že jste při výběru toho dárku přemýšleli. Že jste se snažili dotyčného člověka potěšit.
Proto doporučujeme začít nakupovat dárky včas, abyste si to stihli pořádně promyslet.
A co se týče úklidu ... nenechte se tím vystresovat. Prostě uklízejte pravidelně a na nějaké velké akce jako je malování se před Vánoci úplně vykašlete.
Radši se místo toho podívejte na nějakou pohádku nebo vemte rodinu a jeďte na výlet.
Na tohle budete jednou vzpomínat a ne na to, jak krásně jste měli vymalovaný pokoj nebo vyleštěná okna. Všechno přece nemusí být 100% perfektní.

Co si o tom myslíte vy? Stresuje vás předvánoční období?

Crazy Cloverleaf
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama