Červen 2017

Nelogické věci, které děláme

26. června 2017 v 13:00 | Crazy Cloverleaf |  Fun
Tak schválně. Smějící se Vsadíme se, že většinu z těch věcí děláte taky.


▪️ Neustále koukáme do lednice, i když víme, že tam nic není.
▪️ Mluvíme na domácí mazlíčky a lidi v televizi.
▪️ Když se nám zasekne mobil/tablet, tak na všechno neustále klikáme jak dementi a mačkáme tlačítko domovské obrazovky.

▪️ Žereme, i když nemáme hlad.
▪️ Mačkáme desetkrát tlačítko na přechodu, i když už je dávno zmáčknuté.
▪️ Koukáme před spaním na horory nebo strašidelná videa a pak jsme úplně pos*aní strachy.
▪️ Snažíme se pochopit matiku.
▪️ Celé odpoledne se flákáme a večer jsme ve stresu, že nestíháme.
▪️ Nandáme si málo jídla, ale pak si stejně 2x přidáme.
▪️ Máme v uších sluchátka, i když už hudba dávno nehraje.
▪️ Snažíme se šlápnout na vlastní stín.
▪️ Nebo jen na určitou barvu kostek na chodníku.
▪️ Když sníme něco pálivého, zapíjíme to vodou.
▪️ Píšeme "jsi tu?",i když vidíme, že tam dotyčný není.

Tak co? V kolika bodech jste se poznali? Smějící se

Crazy Cloverleaf

Swingtown

22. června 2017 v 0:00 | Katy |  TV shows

O čem to je?
Susan a Bruce Millerovi se v červenci 1976 přestěhovali do luxusního chicagského předměstí ležícího na břehu jezera. Kvůli stěhování ztratili své dlouhodobé a blízké přátele, manželský pár Janet a Rogera Thompsonovi. Noví sousedé, manželé Tom a Trina Deckerovi, se chovají zcela jinak, než by Millerovi u přátel očekávali. Millerovi tak musí čelit nástrahám a pokušení, které jim noví známí neustále předkládají. Zatímco dospělé páry zvažují, co s nově nabytou osobní svobodou, zvědavé dospívající děti obou manželských dvojic začínají objevovat svou vlastní duševní, duchovní i sexuální identitu. Každý ve Swingtownu je konfrontován s měnícím se sociálním klimatem, utvářeným hudbou, módou a novým životním stylem. Všichni se snaží najít svou vlastní životní cestu, definovat své postoje a vybrat si správné volby. Nejednou se vše odehrává metodou pokusu a omylu.

Můj názor: Tohle není zrovna typ seriálu, které já obvykle sleduju, takže jsem k němu ze začátku byla dost skeptická. Ale nakonec mě moc příjemně překvapil!
Upřímně … začala jsem se na něj dívat jen kvůli Laně.
Věděla jsem o čem to je. A měla jsem určitou představu. Představu, že je to víceméně porn. :D
Ale vážně to tak není.
Sice se tam řeší téma otevřeného manželství, což chápu, že se nemusí všem líbit, ale celý seriál je predveším o vztazích a rodině.
A musím říct, že jsem si ho nakonec vážně oblíbila.
Lana nezklamala a jako Trina byla úžasná. Ale oblíbila jsem si i Granta, který hraje Toma nebo Miriam, která hraje Janet. A Tom a Trina Deckers se okamžitě stali jedním z mých OTP, protože jsou úžasní! ♥️
Škoda, že má seriál jen 13 dílů. Dala bych nevím co za to, abych mohla vidět pokračování!

Jen před tím českým dabingem vás zase musím varovat. Protože pokud jsem řekla, že dabing v Miami Medical byl hrůza, tak tohle je peklo na zemi!!! Měla jsem chuť si užíznout uši. Takže radím koukat jedině anglicky! :D
Xoxo Katy

Emma, Regina, Ruby, Belle - FAN ART

21. června 2017 v 1:03 | Katy |  Once Upon A Time
Tenhe fan art patří k mým oblíbeným! ❤️
Jak jste určitě pochopili, jedná se o všechny verze Emmy, Reginy, Ruby a Belle.


Xoxo Katy

Zajímavosti o snech

19. června 2017 v 6:00 | Crazy Cloverleaf

⭐️ Za jednu noc se nám může zdát až 7 různých snů, ale většinou si pamatujeme jen 2-3.

⭐️ Negativní sny jsou častější.

⭐️ Není možné, aby někdo neměl sny. Každý je má, jen si je třeba nepamatuje.

⭐️ V průběhu spánku je tělo jakoby "paralizováno", aby bylo zabráněno pohybu, který se nám zrovna ve snu zdá.

⭐️ Jen málokdy sníme o rutinních činnostech, které provádíme dennodenně - např. čistění zubů, mytí, atd.

⭐️ Noční můra je pro nás dnes synonymum pro hrůzný sen, dřív si ale pod tímhle úslovím lidé představovali ženu, která se jim v noci usadila na hruď a ztěžovala jim spánek.

⭐️ Většinou sníme o lidech, kteří pro nás mají nějaký hlubší význam. Například jsme s nimi dlouhodobě v konfliktu nebo je naopak máme hodně rádi.

⭐️ Nejen lidé, ale i zvířata mají sny.

⭐️ Běžná logická pravidla se ve snech příliš neuplatňují. Často se sny odehrávají na jednom místě, ale záhy se ocitáme úplně někde jinde, aniž by nám to přišlo divné.

⭐️ Většina snů je založena na vizuálních obrazech. Méně často slyšíme zvuky a jen velmi vzácně můžeme cítit chutě nebo vůně.

⭐️ Všechny osoby ve snu, už jsme někdy v reálu viděli. Třeba jsme je jen zahlédli na ulici nebo v časopise, ale viděli. Náš mozek si totiž nedokáže vymyslet novou tvář.


Crazy Cloverleaf

13 Reasons Why

11. června 2017 v 13:26 | Katy |  TV shows
Jsem asi poslední člověk na světě, který tenhle seriál viděl, ale to nevadí. :D I tak jsem se rozhodla o něm dneska napsat krátký článek.
Jedná se o seriál 13 Reasons Why.


O čem to je?
Stydlivý kalifornský středoškolák, Clay Jensen, najde před dveřmi svého domu krabici s nahrávkami. Ty pochází od Hanny Barkerové, jeho spolužačky, do které byl zamilovaný a která spáchala sebevraždu. S nahrávkami přichází i instrukce, aby je poslal dalším studentům a vytvořil tak řetězový dopis. Nahrávky totiž objasňují třinácti konkrétním lidem, jakou hráli roli v její smrti.

Seriál je adaptací stejnojmenné knihy od spisovatele Jaye Ashera. (Tu jsem ale nečetla.)

Můj názor: O tomhle seriálu jsem poslední dobou slýchala ze všech stran a většinou samou chválu, tak jsem se na něj nakonec ze zvědavosti taky mrkla.
A přestože preferuju trochu jiný typ seriálů, tohle se mi vážně zalíbilo. Za 2 dny jsem zkoukla všech 13 dílů a už se těším na pokračování.
Celý ten příběh o holce, která se zabila mi přijde zajímavý a myslím, že jsem nic podobného ještě neviděla.
Tenhle seriál vás donutí trochu se zamyslet nad životem a nad tím, jaké následky mohou mít i maličkosti.
Jen doufám, že si nikdo nevezme s Hanny příklad. Protože ačkoli na jednu stranu chápu, proč udělala to, co udělala, myslím si, že sebevražda je dost přehnané řešení. A jak ostatně můžete v seriálu vidět, spoustě lidem tím strašně ublížila.
Tak doufám, že aspoň tohle všechny nešťastné teenagery od sebevraždy odradí.

Pokud jste seriál viděli, co si o něm myslíte vy?

Xoxo Katy

Miami Medical

5. června 2017 v 22:41 | Katy |  TV shows

Pohotovost Miami je televizní seriál z lékařského prostředí vytvořený Jeffreyem Lieberem.
Tým expertů z traumacentra v Miami, nejlepšího v celém USA "od Aljašky až po Havaj", má plné ruce práce. Lékaři obětavě bojují s časem při záchranách kriticky zraněných pacientů...


Můj názor: Od tohoto seriálu jsem moc nečekala, ale musím říct, že vůbec není špatný.
Miami Medical se zaměřuje na nejhorší oběti nehod a jejich tým lékařů pracuje v tzv. Zlaté hodince - posledních 60 minutách, kdy má pacient šanci na přežití. Přiznám se, že mě to fascinuje.
A když vidím, co ti lékaři dokážou (někdy jsou to skoro zázraky), i v reálu jim potom víc věřím. Možná jsem divná, ale prostě to tak mám.
Hodně se mi líbily první minuty dílů, kde nám představovali budoucí oběti a i scénky ze soukromí lékařů (Lana Parrilla je úžasná ❤️).
Bohužel lékařských seriálů je dneska tolik, že Miami Medical neměl šanci přežít. Myslím, že je to velká škoda, protože podle mě patřil k těm povedenějším.
Pokud vás podobné seriály baví, tak Miami Medical můžu jedině doporučit. Sympatičtí doktoři, zajímavé případy a minimum nechutných záběrů z operačního sálu, tak se nemusíte bát.
Jediný problém mám s českým dabingem. Viděla jsem pár předabovaných dílů a hrůza!

Pokud teda můžete, určitě bych doporučila koukat v originále.

Xoxo Katy

Když se sejdou 4 onceři v Brně

4. června 2017 v 2:42 | Katy |  Diary
Už dlouho nebyl žádný deníček, takže jsem se rozhodla zase jeden napsat.
Minulá sobota si článek stoprocentně zaslouží. 😀
Měli jsme totiž zase oncerský sraz. Tentokrát to bylo v Brně a byl to spíš jen takový malý srazík, protože jsme byli 4 - já, Phil, Lucka a Vendy, ale to neznamená, že jsme si neužili spoustu zábavy.
Takže ... když jsme se po dlouhém hledání na nádraží konečně našli (já a Phil jsme tam v životě nebyli), zamířili jsme do cukrárny, kde jsme si dali nějakou ledovou tříšť a povídali si.
Probrali jsme kostýmy na letní sraz a Lucka poradila Philovi fakt skvělý kostým. 😀 Nechápu, jaktože mě to samotnou předtím nenapadlo.
Vendy se převlékla do trička, které jsem jí dala k narozkám a všichni obdivovali moje oncerské boty.

Pak jsme se trochu procházeli, Lucka nám ukázala Brno a vyfotili jsme zase pár fotek s krásou na 10. 😀
Phil má totiž na mobilu takový filtr "krása" a ono to ty fotky jakoby upraví a vyretušuje, aby člověk vypadal líp. 10 je maximum a Phil tvrdí, že pro nás je to málo. 😂

Vendy s Luckou si samozřejmě musely nafotit i moje boty. Ze všech stran. Vypadalo to úplně normálně a vůbec na nás všichni divně nekoukali. 😂

Ale jak se za chvíli ukázalo, nebyli jsme nejdivnější lidi v okolí. Byl tam týpek, který oslovoval lidi a anglicky se jich ptal, jestli by nevyměnili mobil za citron. Tak why not, že jo? 😂🍋

Potom jsme si koupili zmrzku a Lucka skočila domů pro deku a hru, protože bylo vážně krásně. Rozložili jsme deku na zem v parku a asi hodinu hráli takovou hru o dárcích, které bychom chtěli a nechtěli dostat. Byla to zábava a Phil si teď tu hru chce taky koupit, protože prostě musí mít všechno, co vidí. 😀
Nakonec jsme to zabalili a šli na večeři k číňanům.

A tady teprve začíná ta nejlepší část.
Po večeři jsme se rozhodli, že uděláme ještě pár fotek. Šli jsme na náměstí a nejdřív bylo všechno docela normální. Povídali jsme a házeli do kašny drobné, aby se nám splnila přání, ... a pak jsme uviděli žlutého brouka! Pokud jste Onceři, je vám jasné, že u něj jsme se prostě taky museli vyfotit! Tak jsme si před něj všichni sedli do dřepu a snažili se o nějakou ucházející fotku, což bylo bez selfie tyče dost obtížné. A najednou k nám přiběhl nějakej úplně cizí týpek s červeným telefonem v ruce a prostě se vyfotil s náma.


Smáli jsme se tomu snad 5 minut a dostali nápad, že si taky budeme fotit selfie s cizíma lidma. Z tašky od mého dárku pro Vendy jsme vyrobili ceduli:


A pak jsme čekali, jestli někdo přijde. Nikdo nepřišel. 😀
Phil šel do McDonalda a zeptal se prodavačky (takové nepříjemné staré baby), jestli by se s ním nevyfotila, ale prý se to nesmí.

Venku jsme štěstí neměli, ale nakonec jsme se postavili před eskalátor ve Vaňkovce a tam se s námi vyfotila nějaká skupina teenagerů a nějací 2 cizinci. Sice všichni na svoje telefony, takže ty fotky už nejspíš nikdy neuvidíme, ale i tak jsme byli spokojení.

Museli jsme se na to napít, tak jsme šli do Alberta, kde jsme objevili vodu přesně pro nás! A aby to bylo ještě zábavnější, zaplatili jsme to pěkně každý zvlášť. Chudák prodavačka už měla u té poslední pěkný nervy, ale Phil jí nechal dýško jako omluvu.


Připili jsme si naší úžasnou vodou a tím to skončilo, protože já a Phil jsme museli domů. Vendy u Lucky spala, takže předpokládám, že ještě spoustu zábavy bylo, ale to už bohužel bez nás.


I tak to ale byl super den! A myslím, že jsme si ho všichni 4 moc užili! ❤️

Xoxo Katy