Září 2016

Things we love about autumn 🍃🍂

28. září 2016 v 12:54 | Katy, Kaťula, Verča

A co máte na podzimu nejradši vy?

Kaťula, Verča a Katy

Reading TAG | Návyky při čtení

19. září 2016 v 6:00 | Katy |  Mix

1. Máš doma určité místo na čtení?
Ani ne. Někdy čtu v posteli, někdy v křesle nebo na gauči. Ale často čtu i mimo domov - venku, v MHD, v čekárně u doktora ... Naučila jsem se číst kdekoli.

2. Záložka nebo kousek papírku, který se právě válí poblíž?
Nejčastěji používám takové malé modré pravítko z Řecka. Mám ho od té doby, co jsem se naučila číst a je to takový můj talisman.

3. Můžeš prostě jen tak přestat číst nebo nejprve dočteš kapitolu?
Radši bych dočetla kapitolu, ale ne vždycky to jde. Takže klidně přestanu uprostřed stránky a při dalším čtení si pak přečtu pár vět zpátky, abych mohla plynule navázat.

4. Jíš nebo piješ během čtení?
Ne. Když jsem zabraná do čtení, na jídlo a pití si vůbec nevzpomenu.

5. Posloucháš u čtení hudbu nebo televizi?
Ne, to by mě rozptylovalo. Vyjímečně si pustím do sluchátek hudbu, když jsem někde, kde hodně lidí mluví nebo křičí. Jen abych to přehlušila a dokázala se ponořit do knihy. Pak už tu hudbu ani nevnímám.

6. Čteš vždy pouze jednu knihu nebo několik naráz?
Většinou mám rozečtené aspoň 2. :D Jednu v tabletu a jednu normální papírovou.

7. Preferuješ čtení doma nebo čteš kdekoliv?
Už jsem říkala, že čtu opravdu kdekoliv. S mým životním stylem je to tak trochu i nutnost.

8. Čteš nahlas nebo pouze ve své mysli?
Nahlas nikdy! Nevím, ani se pak tak dobře nesoustředím na příběh. Vždycky jsem si radši četla pro sebe v hlavě.

9. Čteš některé pasáže dopředu nebo dokonce přeskakuješ kapitoly?
Udělala jsem to jednou. Jen jsem se potřebovala ujistit, že všechno dobře dopadne, tak jsem se mrkla dopředu. Byla to fakt otázka života a smrti! :D
Jinak se snažím číst normálně postupně. Přeskakuju jen pasáže v extrémně nudných knihách.

10. Lámeš hřbet nebo se jej snažíš uchovat jako nový?
Zacházím s knihami slušně, neničím je, ale přeci jenom je na nich vidět, že je už někdo četl.

11. Píšeš do knih?
Někdy ano, je to hrozný zlozvyk. Hlavně dřív jsem to hodně dělala. Vybarvovala jsem obrázky, podtrhávala části, které se mi líbily a psala různé poznámky. Teď se snažím do nich psát opravdu jen, když je to nutné, protože nechci mít knihy počmárané hloupostmi.

Xoxo Katy

Fangirl

15. září 2016 v 6:00 | Katy |  Books
Na začátku července jsem si koupila knížku Fangirl, kterou jsem četla prakticky celé tohle léto. Koupila jsem si ji v angličtině, ale už se dá sehnat i v češtině, takže si ji všichni můžete v pohodě taky přečíst. Určitě bych vám ji doporučila, protože mně se moc líbila.


Děj: Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách - nechce s ní bydlet na koleji.
Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet.
Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?

Můj názor: Skvělá oddechová knížka - na léto to byl perfektní výběr! Čte se to vážně dobře, hrdinové jsou moc sympatičtí a snadno se s nimi ztotožníte. Musím říct, že já se v Cath dost viděla. Knížka je z vysokoškolského prostředí a to se mi taky moc líbilo a bavilo mě to. Akorát ty příběhy o Simonu Snowovi mě zrovna dvakrát nenadchly a nakonec jsem to prostě přeskakovala. Ale ten hlavní příběh se mi líbil, to je důležité a kvůli tomu bych vám knihu přečíst doporučila.

Hodnocení: 3 body ze 4


Xoxo Katy

My backback essentials

12. září 2016 v 6:00 | Katy
Ahoj, dneska jsem se rozhodla ukázat vám pár věcí, bez kterých se ve škole (kromě učebnic a sešitů 😀) neobejdu. Můžete se inspirovat a třeba si něco z toho taky přidat do tašky, pokud to tam ještě nemáte. A můžete mi napsat, bez čeho se ve škole neobejdete vy.Xoxo Katy


Zajímavé fakty o jablkách

5. září 2016 v 6:00 | Crazy Cloverleaf

🍎 Jablka patří mezi nejvíc konzumované ovoce na světě.

🍏 Jablka zlepšují imunitu, čistí zuby a pomáhají proti stresu.

🍎 Existuje tolik druhů jablek, že kdybyste zkusili každý den jedno nové, zabralo by vám 20 let, než byste ochutnali všechny.

🍏 Pokud hodíte jablko do vody, mělo by plavat. Je to proto, že z 25% obsahuje vzduch.

🍎 Jablko je považováno za symbol královské moci.

🍏 Aromatické látky z jablka postupují tělem a uvolňují se přes pokožku a vlasy, takže lidé, kteří jedí hodně jablek, pak doslova voní po jablkách.

Který fakt vás nejvíce zaujal?

Crazy Cloverleaf