Červen 2016

4 kladné a záporné stránky léta

29. června 2016 v 6:00 | Crazy cloverleaf

4 plusy

Prázdniny
První a asi ta úplně nejlepší věc na létě jsou 2 měsíce prázdnin! Tedy pokud jste děti nebo studenti. Nevíme jak vy, ale my si zatím vůbec nedovedeme představit, že jednou budeme dospělí a ty prázdniny prostě mít nebudeme! 😄

Teplo
Je super, že na sebe nemusíte oblékat 20 milionů vrstev oblečení jako přes zimu. Prostě jen nahodíte tričko a kraťasy a můžete vyrazit ven.

Přátelé
V létě máte konečně čas na své přátele, které jste třeba kvůli škole trochu zanedbávali. Můžete spolu podnikat různé akce a něco skvělého zažít.

Cestování
Léto je období dovolených. Ať už s rodinou nebo s přáteli můžete konečně někam vyrazit a poznat nová místa v ČR nebo v zahraničí.

4 mínusy

Někdy až smrtící vedro
Je hezké, když je teplo, ale neustávající tropická vedra jsou k nevydržení. Hlavně v noci, když kvůli horku nemůžete ani spát a jste celí zpocení a ulepení. Fuj!

Létající hmyz
Další nepříjemná věc jsou vosy, komáři, hovada a další létající havěť, která vás pořád obtěžuje. Určitě to všichni znáte.

Alergie
Pokud patříte mezi lidi, kteří mají nějakou alergii, tak víte o čem mluvím. Je hezké, že všechny možné rostliny rozkvétají, ale když kvůli tomu nemůžete pomalu vyjít z domu, protože okamžitě začnete kýchat a smrkat, už to taková krása není.

Útrata peněz
Léto je období fesťáků a různých super akcí, které bohužel nejsou zadarmo. Plus zmrzliny, pití a různé dobroty venku, ... v létě peníze mizí ani nevíte jak.

Crazy Cloverleaf

Voxel, akademie a Morava

26. června 2016 v 7:00 | Crazy Cloverleaf |  Diary
Ahoj, docela dlouho nebyl žádný deníček, tak jsme se rozhodli vám zase jednou napsat, co jsme za poslední dobu zažili. Bylo toho docela dost.

Kaťula a Verča: Minulý víkend byly v našem městě takové letní slavnosti. Bylo tu spousta stánků, kolotoče a kulturní program. Chtěli jsme, aby u nás byli Katy s Philem a užili jsme si to společně, jenže Katy se musela učit na zkoušení z fyziky a matiky a Phil měl rozlučku s fotbalovým týmem. Tak jsme šli sami - teda s naší rodinou. Byla tu opět naše oblíbená atrakce lavice a pak ještě něco podobného, ještě o trochu horšího, ale bylo to taky super!


No a večer tu zpíval Voxel! Byl to super zážitek. Že byla už tma bylo hezké, ale bohužel špatné na focení. Ale to nevadí, hlavně, že jsme si to užily!


Katy a Phil: Ten víkend, kdy byly holky na slavnostech, jsme my měli spíš pracovní, ale vynahradili jsme si to další týden.
V úterý byla zase školní akademie, kde Philova třída dělala Tvoje tvář má známý hlas. Phil s jedním kamarádem dělali Evu a Vaška, písničku Bílá orchidej. Phil byl Eva a bylo to jedno z nejlepších vystoupení. Sklidili obrovský aplaus.


V pátek nás táta omluvil ze školy a vyrazili jsme k babičce a dědovi na Moravu. Je to od nás dost daleko a navíc mělo být šílené vedro, tak jsme se rozhodli vyrazit brzy - tím je myšleno v půl páté ráno! Do Brna jsme dorazili v půl 9. V Olympii jsme rychle zbouchli koblihu, čokoládovou tyčinku a ledovou kávu - a to byla snídaně, kterou jsme odstartovali den plný jídla. Od chvíle, co jsme dorazili k babičce, začala nám podstrkovat nejrůznější dobroty. Jednu zmrzlinu, druhou zmrzlinu, koláčky, oběd, tousty, obložené chleby, ... Máme pocit, že jsme přibrali snad 5 kg! :D Mezitím jsme se snažili pracovat na zahradě, abychom jim pomohli. Ale v tom vedru to bylo dost náročné. Posekali jsme skoro celou zahradu a stráň před ní. Pro představu: představte si tu největší zahradu, kterou jste kdy viděli, vynásobte její výměru třemi a asi takhle je velká zahrada naší babičky a dědy :D. Pak jsme si dali přestávku a v těch největších vedrech, kdy bylo celé Česko nejspíš někde u vody, jsme my 3 jako největší bossové začali dělat dřevo. Táta s Philem ho řezali a štípali a Katy odnášela a vyrovnávala. Málem jsme u toho umřeli. :D Když jsme skončili, museli jsme se všichni osprchovat. Ale pak už to byla pohoda a jen jsme si všichni povídali, jedli a tak. :D

Večer jsme vyrazili domů a vzali to ještě jednou přes Olympii. Dali jsme si večeři v Burger King (fakt nevíme, kam jsme to do sebe ještě nacpali :D) a mrkli do pár obchodů.


Na D1 byla nějaká nehoda, tak jsme hodinu stáli v koloně a domů dorazili až po půlnoci.
To by bylo pro dnešek všechno. Mějte se krásně!

Crazy Cloverleaf

Shopping za jaro 2016

25. června 2016 v 17:54 | Katy
V dnešním článku bych vám ráda zase ukázala věci, které jsem si během posledních měsíců koupila. 🙂

Sponka do vlasů peříčko (Orsay), Náhrdelník (Kaufland)
Jsem poslední dobou dost ujetá na peříčka, takže když jsem viděla tyhle doplňky, musela jsem je mít! :D

Essence kosmetická taštička (Rossmann)
Kosmetických taštiček není nikdy dost a tuhle jsem viděla jednou u mamky a moc se mi líbila, tak jsem si ji koupila taky.

Byby Lips Balm & Blush (Rossmann)
Dermacol neonový lak (Rossmann)
NYX Soft Matte Lip Cream (kosmetika-usa.cz)
Štětec na stíny For your beauty (Rossmann)
Koukám, že jsem se s tou kosmetikou nějak rozjela. :D Štěteček už používám a je fajn, dermacol lak je přímo dokonalý a určitě si ho koupím znovu, NYX rtěnka je taky naprosto boží a Baby Lips jsem zatím moc nezkoušela. Na rtech je fajn, ale na tváře ho teprve budu muset otestovat.


Pantofle (Deichmann)
Zničila jsem svoje bačkory na doma, tak jsem potřebovala nějaké nové. Tyhle má i moje mamka a moc se mi na ní líbily, proto jsem si je nakonec koupila taky.


Džíska (Kik)
Džísku jsem sháněla celou věčnost a nikde jsem nenašla takovou, aby se mi líbila. Až jsem jednou byla v Kiku a našla tam tuhle. Není to úplně to, co jsem si představovala, ale je pěkná a byla strašně levná, tak jsem si ji prostě koupila.

Kraťasy (vinted.cz)
Peříčka, peříčka, peříčka! :DD To jsem přeci nemohla nekoupit! Stály jen asi 150 Kč. Má to být velikost L a já nosím někdy i M, ale přesto jsou mi dost těsné. Nevadí. Tak do nich budu muset trošku zhubnout. :D

Xox Katy

4 důvody, proč milovat koně

15. června 2016 v 6:00 | Kaťula |  Mix
Jak asi víte, odmalička zbožňuji koně a strašně mě fascinují - stejně jako většinu holek. Zlí jazykové tvrdí, že holkám koně zbyli, protože auta a motorky si už 'rozebrali' kluci. S tím já ale nesouhlasím. Proto jsem se rozhodla napsat článek o tom, proč já miluji koně a proč si myslím, že byste je měli milovat i vy. 🙂


1. Jejich krása
Koně jsou prostě překrásná zvířata. Jsou elegantní, silní, hodní, ale zároveň divocí ... není divu, že je tolik lidí miluje. Koni se zkrátka žádný jiný tvor nevyrovná.

2. Nejlepší přátelé
Kůň vás nikdy nezradí, narozdíl od lidí. Vždycky vás rád uvidí, vyslechne a můžete si být jistí, že ať mu svěříte cokoli, nikomu to neřekne ani vás neodsoudí. Kůň je prostě skvělý přítel.

3. Relax
Nevím jak na vás, ale na mě mají koně úžasně uklidňující vliv. Když mě něco trápí, jsem ve stresu nebo mám špatnou náladu, stačí se jít projet na koni a hned se cítím mnohem lépe. Někdy vlastně nemusím ani jezdit, stačí koně jen vyhřebelcovat a taky mě to krásně uklidní.

4. Jízda
Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu a je to naprostá pravda! Kdo nikdy na koni neseděl, nepochopí. Ale určitě byste to měli aspoň jednou v životě vyzkoušet. Věřím, že pak budete s tímhle příslovím také souhlasit.

Kaťula (Naty)

Deadpool

13. června 2016 v 6:00 | Phil a Katy |  Movies
Tenhle film dávali v kinech už někdy v únoru a hodně se o něm mluvilo. My jsme ho ale jako obvykle viděli až o několik měsíců později a rozhodli jsme se na něj napsat recenzi.


Popis: Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však - například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy - z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. Vypadá dle vlastních slov jako "avokádo, které mělo sex se starším avokádem". I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool.

Náš názor: Film se nám líbil, hodně jsme se nasmáli a zlepšilo nám to náladu. Myslíme, že pokud máte rádi filmy o superhrdinech, bude se vám tenhle určitě líbit. A pokud ne ... tak možná taky, protože Deadpool není takový ten klasický superhrdina. Jak sám říká, je super, ale ne hrdina. 😄
Celkově to byla vlastně docela ptákovina, ale nás to bavilo a Deadpool je super týpek! 😄

Hodnocení: 4 body ze 4 za to, že nám to zvedlo náladu, když jsme byli fakt hodně smutní

Phil a Katy

You know you are a Oncer when ...

9. června 2016 v 6:00 | Katy a Phil |  Once Upon A Time
💙 You are happy on Sundays.
💜 You want to live in Storybrooke.
🖤 You want Emma's red leather jacket.
❤️ You believe in true love.
💙 Your friends are tired from you talking about the show.
💜 You try to imitate Rumplestiltskin's giggle.
🖤 The background of your phone is an OUAT character.
❤️ You quote the show constantly.
💙 You giggle at the word tacos. 🌮
💜 You dream about meeting with the cast.
🖤 Ice tea reminds you of Belle.
❤️ You try your best to do magic.
💙 You are not able to watch original fairy tales without thinking about OUAT.
💜 You spend hours reading fanfiction.
🖤 The word 'snowing' will forever signify Snow White and Prince Charming.
❤️ You say 'please' like a threat.
💙 Sometimes you have to remind yourself that thi is only show.
💜 You write fanfictions about your OTP.
🖤 Your dream car is yellow bug.

Malý princ

6. června 2016 v 6:00 | Katy |  Movies
Jak jsem byla poslední dobou zase dost nemocná, hodně jsem koukala na filmy a pohádky. A konečně jsem viděla právě i Malého Prince, což je film, který jsem chtěla vidět od doby, co běžel v kině, sle bohužel jsem se k tomu nedostala.


Film je o malé holčičce, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Vytvořila pro svou dcerku životní plán a každá minuta musí probíhat přesně podle něj. Holčička jiný život nezná, a tak zpočátku všechny úkoly poslušně plní. Pak jí ale do života vstoupí nový soused, bývalý pilot, který v sobě nosí jeden neobyčejný příběh, o který by se chtěl s někým podělit a jeho nová malá sousedka vypadá jako ideální kandidát.
Při jejich seznamování jí stařík postupně vypráví celý příběh Malého Prince, tak jak ho známe z knihy.
Nakonec se holčička kvůli nečekanému vývoji událostí rozhodne najít Malého Prince. A opravdu ho najde, jenže není takový, jak si ho pamatujeme. On totiž dospěl ...

Můj názor: Pro mě byl film Malý Princ velký zážitek! Spoustu dojemných scén, krásná hudba a animace. Do toho ten dojemný závěr ... Nevím, co víc říct. Já byla nadšená.
Vím, že spousta lidí měla k filmu výhrady, porovnávali ho s knihou a nelíbilo se jim moderní zpracování nebo rovnou nemají rádi celý tenhle příběh. Beru to, vždyť každému se líbí něco jiného, ale já jsem knihu taky četla a nepřišlo mi, že by ve filmu nějak znehodnotili původní příběh, spíš naopak. Myslím, že díky filmu se teď spousta dětí dostane i ke knize, která by se jim mohla líbit.

Hodnocení: 4 body ze 4

Pokud jste film ještě neviděli, rozhodně bych doporučila na něj kouknout a udělat si na něj vlastní názor.
A pokud jste ho viděli, určitě napište, jak se vám líbil. 🙂

Xoxo Katy

Pet TAG with Ares - Kaťula

4. června 2016 v 13:10 | Kaťula |  Crazy Cloverleaf

Ahoj, původně jsem chtěla udělat video, ale nějak se nepodvedlo, bylo špatné světlo a tak jsem se rozhodla udělat prozatím článek. Ale pokud byste o nějaké video s Aresem stáli, určitě si napište a já ho klidně udělám. 🙂


1. Co je to za zvíře a jaké plemeno?
Je to kocour, plemeno perská kočka.

2. Jak se tvůj mazlíček jmenuje?
Jeho jméno je Ares - bůh války.

3. Jak je starý?
Jsou mu 3 roky.

4. Jak dlouho svého mazlíčka máš?
Mám ho rok, dostala jsem ho od mamky k svátku, když jsem přišla o Jasmínku. 😔

5. Jaké je jeho oblíbené jídlo?
Takové ty kapsičky Whiskas plněné ... já nevím čím, asi nějakým masem. Víte co myslím ne?

6. Zničil ti už něco?
Přímo ne, ale rád skáče na skříně a shazuje všechno, co mu přijde do cesty. Třeba jsem si krásně vyrovnala laky na nehty, pak přišel do pokoje Ares a šup, všechny byly najednou na zemi. Taky mi shodil obraz, kelímek s pastelkama, parfém (naštěstí se nerozbil) a spoustu dalších věcí.

7. Má nějaké divné zvyky?
Jo, jeho divný zvyk je prdění nahlas. 😄 Ale fakt! Do té doby, než jsem ho dostala, jsem nevěděla, že kočky můžou takhle hlasitě prdět. 😄😄

8. Chodíš s ním na výstavy?
Nechodím, als chtěla bych s ním chodit.

9. Jaké má tvůj mazlíček přezdívky?
Já mu občas říkám 'moje miminkoooo!" ale jinak je to normálně Ares, Aresíček, Arí, atd.

10. Co pro tebe tvůj mazlíček znamená?
Strašně moc, to je snad jasné. Na Jasmínku jsem pořád nezapomněla, ale Ares je moje zlatíčko, moje miminkoooo a mám ho moc ráda.

Kaťula (Naty)