Září 2015

Pomocník na balení

28. září 2015 v 12:09 | Katy |  DIY
Ahoj,
dnešní DIY je úplně jednoduché. Postačí vám počítač s nějakým základním grafickým programem (klidně i obyčejné Malování) a tiskárna.

Navrhnete si a sepíšete něco podobného, jako mám já níže, vyzdobíte si to podle sebe a vytisknete.
Až si pak budete balit na dovolenou/tábor/ke kamarádce, hodně vám to usnadní práci.
Můžete si v tom odškrtávat věci, co už jste zabalili a na příští cestu si vytisknout zase nový papírek. A nebo si tak napíšete to základní, co potřebujete vždy, a pak vám to může posloužit klidně víckrát.


A pokud se vám nechce nic vytvářet, můžete si vytisknout to, co jsem vytvořila já.
Rozhodně vám to nezakazuju. Ale osobně si myslím, že je lepší, když si uděláte svůj vlastní seznam, protože ne všechny věci, které si beru já, jsou nutné pro všechny.

Xoxo Katy

Kleopatra

28. září 2015 v 6:20 | Katy, Kaťula, Verča |  Books
Dnes pro vás máme recenzi na knihu s názvem Kleopatra. Knížka je určená pro mladší čtenáře, ale je moc hezky napsaná a hlavně má nádherný design. Nám se moc líbila

Název: Kleopatra
Autor/ka: Adele Gerasová

Počet stran: 63
Obrázky: ano

Youtube šílenství

21. září 2015 v 6:00 | Crazy cloverleaf
Před dvěma nebo třemi lety jsme objevili kouzlo Youtube. Jasně, znali jsme ho i předtím, ale používali jsme ho minimálně - hlavně na hudbu nebo občas na nějaká legrační videa. Ale tehdy jsme objevili youtubery a challenge, TAGy, videa o kosmetice, letsplaye, atd. Bylo to jako ráj. Pořád jsme objevovali nové a nové youtubery a navštěvovali tuhle sociální síť pořád častěji. Youtubeři byly naše největší vzory (někteří pořád jsou), pak jsme začali sami natáčet a stali jsme se doslova závisláky na videích. Potom jsme začali pozorovat, jak si i ostatní z našeho okolí zamilovávají Youtube a někteří začínají natáčet.

Je pořád víc a víc youtuberů a ti staří se stávají doslova celebritami. Bohužel někteří z nich si teď myslí, že když jsou slavní, jsou něco víc, můžou si dovolit všechno, atd. Někteří to zase začali dělat jen pro peníze a na jejich kanálech už nenajdete prakticky nic jiného než recenze na věci, které dostali zdarma. Když už jsme u těch recenzí, je opravdu těžké najít takovou, která vám bude užitečná, ale o tom zase někdy jindy.

Další problém je obrovské množství haterů. Někteří youtubeři se chovají opravdu hrozně, ale přesto si myslím, že jim to můžeme říct slušně. Nebo se na ně vůbec nedívat. Proč je hned urážet a nadávat jim?

Z pohledu youtuberů ale musíme říct, že oni to taky nemají lehké. Kromě lidí, kteří youtubery milují a obdivují se poslední dobou pořád víc rozrůstá skupina lidí, kteří všechny youtubery velice nenávidí. Prohlašují, že jen oni "normální smrtelníci" jsou chytří, jedině jejich názory jsou správné a youtubeři jsou idioti. Tihle lidé bohužel vůbec youtubery nerozlišují, od některých často neviděli ani jedno video, ale protože dotyčný člověk natáčí, musí to přeci být idiot, to dá rozum.

Myslíme si, že bychom se nad sebou všichni měli trochu zamyslet. Jak youtubeři, tak "neyoutubeři". A mohli bychom se začít více respektovat. Jaký na to máte názor vy?

Crazy cloverleaf

Just girly things in real life

18. září 2015 v 0:00 | Kaťula |  Videos
Ahoj, tohle video už sice dělala Verča (plus x dalších youtuberek :D), ale chtěla jsem ho udělat taky, takže tady je. Doufám, že se vám bude líbit.


Proč jsou lidé zlí?

14. září 2015 v 6:00 | Verča
Někdy, když jsme naštvaní, říkáme druhým věci, které tak nemyslíme a je nám to později líto. Dělá to snad každý. Ale proč jsme vlastně zlí?

Já myslím, že nikdo se nenarodí hodný nebo zlý. Jde jen o to, co si vybereme. Zlý člověk nemusí být vrah nebo zločinec. Zlá může být klidně malá holka, která ostatní pomlouvá a dělá naschvály. Když někomu něco závidíme, je nám něco líto, někdo nás naštve, je jednodušší být zlý, říct něco hnusného, ale to nic nevyřeší. Myslím, že lidé, kteří jsou zlí, jsou nešťastní. Třeba měli smutné dětství nebo jsou smutní a nešťastní teď a proto chtějí, aby byli nešťastní i všichni ostatní.

Ale lidi, uvědomte si, že tohle není to správné řešení. Zkuste na sebe být radši hodní, pomáhat si a podporovat. Existuje takový citát: Chovej se k ostatním tak, jak chceš aby se chovali oni k tobě. A je to pravdivé. Všichni jsme přece jenom lidi.

Verča

Ask Phil #2

11. září 2015 v 0:00 | Phil |  Videos
Ahoj, dnešní video je druhý díl asku. Vy se mě ptáte na různé otázky a já odpovídám. Pokud se chcete taky na něco zeptat (a byl bych moc rád, protože mě baví tyhle videa točit), napište mi otázky buď pod video nebo tady do komentářů. Díky


Phil

Pár pěkných dekorací do pokoje

7. září 2015 v 6:00 | Katy |  DIY
Cool kameny
Najděte si venku pár pěkných plochých kamenů, na které se bude dobře malovat. Pak už jen vezměte tempery a štětec a vyzdobte je podle své fantazie nebo prostě tak, aby se vám hodily do pokoje.

Kelímek na štětce
Tohle je super věc na kosmetické štětce, ale dá se použít třeba i na tužky nebo nějaké zapichovací dekorace. Je to velmi jednoduché. Potřebujete jen nějaký umělohmotný nebo skleněný kelímek (např. od nutelly) a malé korálky, které nasypete dovnitř.

Barevná nástěnka
Potřebujete jen nějakou takovouhle nástěnku (tahle je z Kiku), fotky a ozdobné špendlíky. A pak už to všechno jen naaranžujte tak, tak se vám to nejvíc líbí.
tip!: o podobnou nástěnku si budete moct brzy na našem blogu zasoutěžit

TO-DO List
Máte toho tolik, že už se ztrácíte v tom, co jste vlastně chtěli udělat? Vyrobte si nějaký takovýhle TO DO List, který vám pomůže si vaše povinnosti trochu zorganizovat. Potřebujete nějaký rámeček, papír, fixy a post it nálepky. Pokud nemáte rámeček, klidně to udělejte jenom na ten papír. Tohle je jen taková vychytávka, aby vám váš TO DO List vydržel na delší dobu. Na papír si všechno pěkně nadepište, pak to dejte do rámečku a hotovo! Potom už jen přilepujte a odlepujte nálepky!

Líbily se vám naše tipy?

Crazy Cloverleaf