Srpen 2015

Vampire diaries | TAG

28. srpna 2015 v 18:48 | Katy |  TV shows

O seriálu Upíří deníky už jste určitě někdy slyšeli. I já si ho poslední dobou dost oblíbila.
Není to sice můj úplně nejoblíbenější seriál, ale mám ho celkem ráda.

O čem to je?
Sedmnáctiletá Elena Gilbert (Nina Dobrev) a její patnáctiletý bratr Jeremy (Steven R. McQueen) se vypořádávají s tragickou nehodou, při které zemřeli jejich rodiče.
Když začne nový školní rok, do školy nastoupí nový student Stefan Salvatore (Paul Wesley). Nikdo však nemá ani ponětí, že Stefan je několik století starý upír. Eleně se Stefan líbí, ona jemu také.
Do toho se ve městě objevuje Stefanův starší bratr Damon (Ian Somerhalder), který je také upír a oba bratři za sebou mají dlouhou a nepříliš šťastnou historii. Damon nechápe Stefanovo odmítání násilí a brutality, ale rozumí jeho zájmu o Elenu. Elena totiž vypadá úplně stejně jako dívka, kterou oba bratři před více než stoletím milovali.
A tady začíná celý příběh ...

Seriál je založen na stejnojmenné sérii knih od spisovatelky L.J. Smithové.

overcome my illness. ✔️

27. srpna 2015 v 0:15 | Katy |  Before I die

Splněno 1.7.2017

live in the usa.

27. srpna 2015 v 0:10 | Katy |  Before I die

Emoji TAG

27. srpna 2015 v 0:00 | Verča |  Videos
Ahoj, zjistila jsem, že jsem na blog zapoměla přidat nějaká videa, tak je sem teďko všechny dodáme. Sice už jste je asi viděli na youtube, ale my chceme, aby byly prostě i na našem blogu. Usmívající se


Popelka (Cinderella)

25. srpna 2015 v 0:00 | Katy a Phil |  Movies
Dnešní článek bude o novém filmu Popelka od Disney, který jsme nedavno viděli. Usmívající se


Děj snímku Popelka sleduje osudy mladé Elky (Lily James), jejíž otec, kupec, se po smrti její matky znovu ožení. Elka má svého tatínka velice ráda, a tak se snaží ke své nové maceše (Cate Blanchett) a jejím dvěma dcerám Anastázii (Holliday Grainger) a Drizele (Sophie McShera) chovat vstřícně, a dělá všechno proto, aby se ve svém novém domově cítily dobře. Když ale Elčin otec nečekaně zemře, Elka zjistí, že je vydána na milost své nové žárlivé a kruté rodiny. Zanedlouho se z ní stane obyčejná služka, věčně umouněná od popela, které ostatní posměšně říkají Popelka. Navzdory krutostem, kterým je nucena čelit, ale Elka neztrácí naději a je rozhodnuta řídit se posledním přáním své matky, aby vždy byla "odvážná a laskavá". Nehodlá propadnout zoufalství, ani pohrdat těmi, kteří s ní jednají špatně. A pak je tu ještě jistý pohledný cizinec, se kterým se setkala v lesích. Elka, která nemá nejmenší tušení, že se ve skutečnosti jedná o prince, a nikoliv o pouhého učedníka ze zámku, má pocit, že konečně potkala spřízněnou duši. Záhy nato se zdá, že by se na ni konečně mohlo usmát štěstí. Všechny dívky z širokého okolí jsou totiž sezvány do královského paláce na bál a Elka se těší, že by se tam mohla znovu setkat s okouzlujícím Kitem (Richard Madden). Macecha jí však návštěvu bálu zakáže a zlomyslně jí roztrhá šaty. Jako ve všech správných pohádkách je však pomoc nablízku a objevuje se kouzelná víla kmotřička (Helena Bonham-Carter), která - proměnou dýně a několika myšek - Popelčin život navždy změní.

Trailer:

Náš názor: Tahle pohádka je super! Je to vážně moc povedené, krásně zpracované a mnohem lepší než ta původní kreslená (i když ta má taky něco do sebe, protože memories ;) Některé scénky byly dost vtipné a celkově jsme si sledování užili, takže doporučujeme!

Katy a Phil

Moje léto (Kaťula)

23. srpna 2015 v 0:00 | Kaťula |  Crazy Cloverleaf
Ahoj, v dnešním článku jsem tak nějak dala dohromady všechny věci, které si vybavím, když se řekne léto. Projížděla jsem v počítači nějaké staré fotky, tak je přikládám. Některé mě dost pobavily. Úžasný

Plavání - myslím, že tohle se vybaví snad úplně každému jako první. Já osobně nepotřebuju ani moře. Upřímně, mám mnohem radši bazény, protože tam mám jistotu, že tam nebudou žádné medúzy, ryby a jiná havěť. :D Já vím, jsem divná.

Chození ven - v létě moc ráda chodím ven. Hlavně s Philem a nebo rovnou se všemi z Crazy Cloverleaf. :)

Slunce - myslím, že to ani nemusím komentovat. Ale pozor ... nesmí se to zase přehnat. Takové Slunce dokáže například cestu v autobuse pořádně znepříjemnit.

Výlety s nej kamarády - každé léto podnikání nějaké výlety. Ať už někde blízko domova, kam můžeme dojít pěšky nebo někde dál, kam jedeme třeba vlakem nebo autobusem.

Meloun - nejlepší letní ovoce! Bez debaty. :)

Zmrzlina - nerozlišuju druhy, mám ráda všechny! :D Když je velké horko, ráda si dám nějakou ovocnou a jindy mám zase chuť na smetanovou se šlehačkou, polevou, atd. Jako je třeba tady. Poháry jsou super! :)

Bubble Tea - Bubble Tea mi chutná jenom v létě. A musí to být ten ovocný, mléčný nesnáším. Nepatřím mezi ty lidi, kteří ho pijí každý den jako tu největší dobrotu. Mě to zas tak neoslovilo.

McDonald - McDonald mám spojený s létem, protože když jsem tam byla prvně, bylo to právě o letních prázdninách na výletě. Od té doby mi to prostě zůstalo zafixované jako letní věc. :D

A co se vybaví vám, když se řekne léto?

Kaťula

Recept: Broskvová zmrzlina

19. srpna 2015 v 0:00 | Crazy cloverleaf |  DIY

🍑 Broskvová zmrzlina 🍑

Pokud jste milovníci zmrzliny, určitě jste si všimli, že broskvová není zrovna příchuť, která je běžně k dostání. Dneska si jí ale můžete udělat sami podle našeho receptu. :) Na internetu jich je hodně, ale my jsme si z těch všech udělali svůj vlastní.Jak přežít letní vedra?

15. srpna 2015 v 0:00 | Crazy cloverleaf |  Mix
1. Pijte hodně teplých nápojů - možná vám to bude znít šíleně, ale skutečně je lepší pít teplé pití než ledové. Ledové vás sice v tom okamžiku ochladí, ale brzy to vyprchá a pak je vám ještě větší horko, takže to nemá absolutně žádný efekt. Nemusíte pít horký čaj, ale ať to pití není úplně ledové. Zkuste to a uvidíte.

2. Jděte se vykoupat - to je to nejlepší ochlazení, jaké může být. Pokud nemáte bazén, jděte na veřejné koupaliště, na přehradu, prostě kamkoli k vodě. Nebo jděte k někomu, kdo bazén má. Určitě si nějak poradíte, ne? A když už nic, tak si dejte aspoň doma studenou sprchu. Ale opět platí to samé, jako u pití. Né ledovou!

3. Moc se nepohybujte - tohle může být těžké, ale pokud vyloženě nemusíte, tak se nikde nehoňte a jen si lehněte třeba u vody a čtěte si nebo si povídejte s kamarády, poslouchejte hudbu, ... prostě dělejte nějakou fyzicky nenáročnou aktivitu.

4. Doma zatáhněte žaluzie - především v pokud bydlíte ve vysokém patře v paneláku (z vlastní zkušenosti teda můžeme říct, že bohatě stačí čtvrté patro a je vám na padnutí). Takže zatáhněte a pokud možno zmizte z bytu a vraťte se domů až večer, kdy je trochu chladněji. Potom teprve otevřete okna a průvanem vyvětrejte.

5. Jezte lehká jídla a nepřejídejte se - v tomhle období je lepší jíst jenom malé porce a pokud možno saláty, meloun a takové věci. Když se naprásknete řízkem s hranolkama, bude vám ještě hůř.

6. Běžte spát raději do stanu nebo do dolních pater - pokud bydlíte třeba v podkroví nebo v paneláku, upřímnou soustrast. Věřte, že víme o čem mluvíme. Takže pokud nemáte chatu, kde byste mohli strávit léto, ani nikoho, kdo by vás vzal na svou, vykašlete se na horký panelák a běžte spát raději někam ven pod stan. A nebo do sklepa. :D Myslíme to vážně. Určitě máte v paneláku svůj sklep a jestli je v dobrém stavu, proč byste si z něj nemohli udělat svůj letní pokoj? Když tam přespíte s kamarády, bude to skvělé dobrodružství!

Taky je u vás takové vedro? Jak to snášíte? A máte ještě nějaký tip, který vám pomáhá to přežít? Pokud ano, rozhodně se o něj s námi podělte v komentářích.

Crazy cloverleaf

Ten, kdo stojí v koutě

5. srpna 2015 v 0:00 | Katy |  Books

Čaues!

Dnešní recenze bude na úžasnou knížku s názvem Ten, kdo stojí v koutě.


Děj: Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít.
Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit.

Můj názor: Krásná knížka, která opravdu chytí za srdce a vtáhne vás do děje, aniž byste si to uvědomovali. Styl psaný formou dopisů má osobní, až intimní kouzlo.
Opravdu mi připadalo, jako by ty dopisy byly psané mně.
Hlavní hrdina Charlie je zvláštní, ale já si ho naprosto zamilovala. Líbí se mi jeho styl psaní, jeho názory, ... Snadno jsem se do něj dokázala vcítit. Stejně tak do Sam a Patrika, kteří byli také moc sympatičtí.
Knížka je plná hlubokých myšlenek a krásných citátů. Donutí vás se nad hodně věcmi zamyslet a rozhodně na ni hned tak nezapomenete!

Doporučuju ji všem teenagerům, ale s klidným srdcem můžu říct, že má rozhodně co nabídnout i dospělým.
Uvidíte sami. Tahle kniha 100% stojí za přečtení!!!

P.S. Byl podle ní natočen i film s názvem Charlieho malá tajemství, který je taky úžasný. (Ale na knížku podle mě nemá. :D)

xoxo Katy