Březen 2015

Lék (The Cure)

29. března 2015 v 6:00 | Katy |  Movies
Nedavno jsem objevila úžasný film! Je z roku 1995, takže už je starší, ale myslím, že stojí za to se na něj podívat.
Jmenuje se Lék (v originále The Cure) a je to o klukovi, který má AIDS.


Děj:Třináctiletý chlapec Erik se společně se svou matkou Gail právě přistěhoval do nového domova v Minnesotě. A se svým výrazným jižanským akcentem a poněkud odlišnými manýry pouličního rošťáka se zde cítí být dost ze hry. Tedy alespoň do momentu, než pozná Dextera, o něco mladšího chlapce ze sousedství. A zdá se, že právě tahle dvojka by mohla společně poznat, co to znamená opravdové přátelství. Jenže velmi záhy začne Erikova matka jejich kamarádství bránit. Dozvěděla se totiž, že vinou nepozornosti doktorů a použité injekční jehly je nyní Dexter nakažený virem HIV. Má AIDS. Erik si zpočátku z této zprávy nic nedělá, ale je jasné, že smrtelná nákaza přeci jen staví mezi oba mladíky stále vyšší zeď, stejně jako předsudky okolí. Tam, kde to dospělí vzdávají, ale nakonec zaúřaduje dětská vynalézavost. V jednom časopise se totiž mladíci dočtou, že nějaký doktor v New Orleansu prý nalezl zázračný lék, který by mohl Dextera jednou provždy zbavit jeho prokletí a vrátit mu naději v budoucnost. A rozhodnou se ho navzdory názorům svých rodičů vyhledat.

Nebudu prozrazovat, jak to dopadne, ale už podle toho popisu vám musí být jasné, že to bude dost smutný a dojemný film. Já ho obrečela.

Pokud film znáte, co si o něm myslíte? Já si ho určitě ještě někdy pustím znovu.

Hodnocení: 4 body ze 4

Katy

Zimní příběh (Winter's Tale)

18. března 2015 v 15:23 | Katy |  Movies
Tenhle film jsem zkoukla na doporučení Mii a musím říct, že je to opravdu pěkný film, který stál za zhlédnutí. Pojďme si k tomu říct tedy něco víc.


Děj: Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou ...
Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane.

Můj názor: Mně se film moc líbil, protože ukazuje, že opravdová láska překoná všechny překážky ... Já vím, je to docela klišé, ale přijde mi to hrozně hezké. Děj byl chvílemi trochu zmatený, ale to jsem tomu filmu odpustila, protože se mi líbila ta hlavní myšlenka. Ale asi to nebude film pro každého, to je mi jasné. Doporučila bych ho všem, kteří mají rádi romantické filmy o lásce. Je to takové pohádkové, romantické a dojemné. Na mě to rozhodně udělalo dojem.

Hodnocení: 3 body ze 4

Xoxo Katy

Gejša

6. března 2015 v 22:50 | Katy |  Books

KONICHIWA!

Dneska tady mám recenzi na knížku Gejša.


Děj: Příběh malé Čijo, která se má stát slavnou gejšou Sajuri, začíná v chudé japonské rybářské vesnici, kde Čijo do smrti své matky vyrůstala, a to ve velké chudobě. Když ji jako devítiletou prodají do Gionu, kjótské čtvrti gejš, dívenka rázem přijde o rodiče i starší sestru. Díky svému půvabu a nezvyklým šedomodrým očím se nestane obyčejnou prostitutkou, ale nastupuje nelehkou cestu k postavení profesionální gejši. Pro osamělé děvčátko z venkova je předválečné Kjóto s nádhernými čajovnami a divadly, úzkými postranními uličkami, zdobnými chrámy a příbytky umělců světem plným nástrah a nebezpečí. Zatímco se učí umění gejš - tanci a zpěvu, nošení kimona, složité úpravě líčení a účesu či svůdnému nalévání saké -, podstupuje zároveň nelítostný souboj se žárlivou starší gejšou Hacumomo, která ji zuřivě nenávidí. Čijo zvolna proniká do urputného soupeření o přízeň mužů a peníze, které z ní plynou - a tento boj se nezastaví před žádnou podlostí či intrikami. Když však Čijo překoná všechny překážky a stane se z ní gejša Sajuri, zradí ji vlastní srdce. Navzdory tomu, že v životě gejši není místo pro opravdový milostný cit, je Sajuri rozhodnutá vzdát se všeho, aby získala jediného muže, po němž kdy v životě zatoužila....

Můj názor: Japonská kultura mě vždycky zajímala a díky této knížce jsem měla možnost do ní nahlédnout. Příběh je úžasný a naprosto mě pohltil. Prožívala jsem s Čijo všechny dobré i špatné zážitky a opravdu jsem k ní hodně přilnula. Jedná se o příběh skutečné ženy a o to víc jsem to prožívala. Hodně jsem se dozvěděla o životě gejš i o Japonsku obecně, což je skvělé. Je to úplně jiný svět, který mě strašně fascinuje. Kniha mě opravdu nadchla. Rozhodně si ji někdy přečtu znovu a vám ji mohu jedině doporučit.

Xoxo Katy