Červen 2014

go to hollywood.

30. června 2014 v 12:10 | Katy |  Before I die

Twilight pixelky

29. června 2014 v 7:00 | Crazy cloverleaf |  Mix
Edward Cullen-Edward Cullen
Bella Swan -Bella Swan
Rosalie Hale-Rosalie Hale
Alice Cullen-Alice Cullen
Carlisle Cullen-Carlisle Cullen

Books, movies, TV shows

24. června 2014 v 22:10Škola noci

22. června 2014 v 7:00 | Katy |  Books
Hi!
Dneska bych vám chtěla představit svou oblíbenou knižní sérii. Jmenuje se Škola noci.


Tahle série má 12 dílů:
Označená
Zrazená
Vyvolená
Nezkrotná
Pronásledovaná
Pokoušená
Vyhořelá
Probuzená
Předurčená
Skrytá
Odhalená
Vykoupená

Autorkou je P.C.Castová a její dcera Kristin Castová.
Knihy patří do žánru fantasy a je hlavně o upírech a upířích mláďatech, která studují ve speciální internátní škole - Škole noci. Vyučování tam probíhá v noci a místo normálních předmětů mají mnohem zajímavější a pro upíry užitečnější.

Hlavní hrdinka je 16ti letá Zoey Redbirdová. Je to obyčejná puberťačka, která se hádá s rodiči, řeší problémy se svým klukem a nesnáší geometrii. Všechno se ale změní, když ji jednoho dne označí upíří stopař a ona musí nastoupit na Školu noci.
Zoey si nepřeje nic jiného, než zapadnout mezi ostatní. To ale není jednoduché, protože se ukáže, že nebude jen tak obyčejná upírka ...

Knihy jsou vážně skvělé. Jsou napsané tak, aby se dobře četly, postavy jsou sympatické a snadno se do nich vžijete, protože i když jsou to upíří mláďata, jsou to pořád puberťáci, jako my.
Knihy vás mnohokrát rozesmějí, ale i rozpláčou.
Jsou prostě totálně boží a osobně si myslím, že by z toho byl super seriál! Tak třeba se někdy v budoucnu dočkám.

Rozhodně vám tyhle knihy doporučuju. Slyšela jsem na ně i dost negativních recenzí, ale já osobně je zbožňuju a je to taková moje srdeční záležitost.
Tak třeba vás dostanou stejně, jako mě.

Xoxo Katy

Others

20. června 2014 v 23:28
go to New York.

18. června 2014 v 19:56 | Katy |  Before I die

Crazy Cloverleaf

16. června 2014 v 17:43 | Crazy cloverleaf

Nutellová zmrzlina ♥

10. června 2014 v 17:17 | Crazy cloverleaf
Taky tak strašně milujete Nutellu? Pokud ano, pak je tenhle recept přesně pro vás. Je to úplně jednoduchý a zvládne to fakt každý.

Co budete potřebovat? Jenom 2 věci: mléko a nutellu.

Pretty Little Liars

6. června 2014 v 7:00 | Katy |  TV shows

Ahoj, dneska bych vám chtěla trochu představit jeden svůj oblíbený seriál - Pretty Little Liars (v češtině se jmenuje Prolhané krásky).

Pokud vím, tak seriál s českým dabingem běžel na Prima Love, možná ještě běží, to netuším. Já koukám totiž na originální verzi s českými titulky.
Díly si můžete najít různě online nebo třeba stahnout z ulož.to.
Zkuste trochu zapátrat na netu. Určitě si nějak poradíte.
Ale teď už k samotnému seriálu.

O co jde? Hlavní hrdinky se jmenují Spencer, Hanna, Aria a Emily. Jejich parta se rozpadla poté, co pátá členka Alison záhadně zmizela. Po roce jim začnou chodit zprávy od někoho, kdo se podepisuje jako "A" a vyhrožuje jim, že prozradí jejich tajemství (včetně jednoho velkého), která zná pouze Alison. Holky si nejdřív myslí, že ty zprávy píše Ali, ale potom policie najde její mrtvé tělo a zprávy chodí dál. Na pohřbu se čtyři kamarádky dávají opět dohromady a společně se snaží zjistit, kdo je záhadný/á "A" a hlavně kdo zabil jejich kamarádku Alison.


Můj názor: Je to fakt dobrý seriál, určitě vám ho můžu doporučit. Je to napínavé, záhadné, ale zároveň to není fantasy. Je tam romantika, řeší se teenagerovské hádky a problémy, ale i mnohem vážnější věci. A hlavní hrdinky jsou sympatické. Takže samé kladné body. :)

Hodnocení: 80%

A co vy? Znáte seriál PLL? Koukáte na to? Pište do komentářů.

Xoxo Katy

Nightcore

1. června 2014 v 12:02 | Katy |  Mix

Určitě už jste někdy na YouTube narazili na nějakou písničku "od Nightcore".
Možná tyhle písničky, stejně jako já, rádi posloucháte. Ale víte, co to vůbec to Nightcore je?
To se vám pokusím přiblížit v dnešním článku.


Zjistila jsem, že plno lidí absolutně netuší, co to vlastně Nightcore znamená. Myslí si, že jde o nějakou hudební skupinu nebo anime film či japonský hudební styl. Ani jedno však není pravda.

Nightcore původně byla dvojice studentů z Alty (Norsko), která byla pod tímto jménem známa díky upravování písniček do rychlejších a rytmičtějších verzí. Mezi jejich nejslavnější písničky patří například Dam Dadi Doo.
Ne všechny jejich písničky se však dostaly k lidem, jelikož na internetu se staly terčem obviňování z porušování autorských práv. Přesto ale vydali několik alb, která se dají opravdu velmi těžko a dnes už i draho stále sehnat.
V roce 2003 (po roce fungování) tito dva spolupráci skončili. Od té doby bylo opravdu těžké se o nich něco dozvědět a nikdo pořádně nevěděl, kam se poděli.
Ale fanoušci se nechtěli vzdát své zrychlené a vysoké hudby a pár let na to tu máme to, co dnes.

V dnešní době tedy pojem Nightcore označuje asi všechny písničky upravené pomocí výšky a tempa. Na YouTube se už dneska dá najít 'zNightcorované" skoro všechno.
K písničkám se dávají různé obrázky z anime nejspíš proto, že takto upravené písničky připomínají vysoké hlasy z anime filmů a navíc zakladatelé skupiny byli údajně velcí fandové anime.


Doufám, že se vám článek líbil.

Katy