Březen 2014

Co dělat, když nemůžeš spát

25. března 2014 v 11:08 | Katy |  Mix

Taky se ti někdy stává, že prostě nemůžeš usnout? Hlavně po prázdninách, v neděli, nebo když máš před sebou něco nepříjemného? Zkusím ti poradit pár tipů na uklidnění. Určitě najdeš něco, co bude vyhovovat právě tobě. Jen to musíš vyzkoušet.

1) Hlavně klid. Zhluboka se nadechni a zkus nemyslet na co, kvůli čemu se ti nedaří usnout. Lehni si do takové polohy, která je ti příjemná. Mysli na něco hezkýho a zkus vymyslet něco, na co se můžeš těšit. A hlavně se nenervuj z toho, že už je pozdě a moc toho nenaspíš. Nepočítej kolik hodin, zbývá do rána, nedívej se pořád na budík, jen hezky v klidu lež. Pokud tohle nezabírá, přejdeme k bodu 2.

2) Když to nejde teď, tak to holt půjde za chvíli. Vstaň a zkus se teda na chvíli věnovat něčemu, co tě uklidní. Přečti si kousek nějaké hezké knížky, podívej se na nějaké video, něco si nakresli nebo zapiš do deníku. Televizi moc nedoporučuju, ale jestli máš pocit, že tě uklidní právě ona, tak si jí klidně zapni. Určitě přijdeš na to, co ti pomůže. Chvíli se tomu věnuj a pak si zkus znova lehnout do postele. Teď už by to mohlo být lepší.

3) Pokud máš vyndavací rovnátka, která tě tlačí nebo vlasy v copech na kterých se ti blbě leží, pro tentokrát se toho zbav. Nic se přeci nestane, když jednou budeš spát bez rovnátek nebo nebudeš mít navlněný vlasy.

4) Pamatuj, že v tom nejsi sám/sama. Každýmu se někdy stává, že je nervózní nemůže usnout. Kdyby se mi to nestávalo, tak o tom nepíšu. Tak se nestresuj a pamatuj si, že to čeho se bojíš, nakonec nebude tak hrozné, jak se ti teď zdá.

Tak ti držím palce a doufám, že se tu bude dobře spát. Snad jsem ti aspoň trochu poradila.


Katy

🇬🇧Jak si zlepšit angličtinu🇬🇧

11. března 2014 v 16:46 | Katy |  Mix
Angličtina je dneska všude! Všechno je napsané v angličtině, skoro všechny písničky jsou v angličtině, naše oblíbené celebrity mluví anglicky, atd. Angličtinu prostě potřebujeme. A tak jsem vám sepsala pár tipů, jak si ji zlepšit.

Písničky - Jak už jsem řekla, většina vašich oblíbených songů je určitě v angličtině. Takže není nic lehčího, než si někde najít ten text a zkoušet si ho zpívat. A aby to mělo nějakej efekt, je dobrý si najít i český překlad, abyste věděli, o čem to vlastně zpíváte. Smějící se

Blogy a časopisy - Čtěte anglické blogy (případně si sami pište blog v angličtině) a nebo si předplaťte nějaký časopis z Anglie nebo USA.

Penfriend - Existuje spousta stránek, na kterých si můžete najít kamarády na dopisování z celého světa. Zkuste si vygooglit slovo penfriend a určitě vám vyjede spousta odkazů.

Videa - Pokud rádi sledujete videa na youtube, zkuste se koukat i na nějaké anglické/americké youtubery.

Filmy a seriály - Koukejte na filmy a seriály v angličtině. Buď s českými nebo s anglickými titulky. Tím jsem se já zlepšila v AJ asi nejvíc.

Mluvte - Samozřejmě, úplně nejlepší je mluvit, mluvit a mluvit. A když nemáte s kým, tak aspoň v hlavě. Smějící se Já si třeba v hlavě pořád něco říkám, tak jestli to taky děláte, zkuste to v angličtině. Smějící se

Doufám, že se vám článek líbil a pokud máte nějaké svoje osvědčené tipy na zlepšení angličtiny, určitě se o ně podělte v komentářích.

Katy

It's crazy!!!!

9. března 2014 v 11:54 | Crazy cloverleaf |  Fun


👍Jak být COOL👍

7. března 2014 v 16:34 | Crazy cloverleaf |  Fun
Upozornění: tento článek prosím berte s nadhledem, není to myšleno vážně Smějící se

Facebook - Jestli chceš být cool, musíš mít facebook, to dá rozum. Měl/a bys mít minimálně 1000 přátel, 500 fotek a hlavně buď pořád online a informuj ostatní o všem, co právě děláš, protože to je COOL!!!!

Škola - Hezký známky mají jenom šprti a ty vážně nejsou cool. Takže měj takovej horší průměr a hlavně několikrát denně prohlašuj, jak strašně nenávidíš školu.

Knihy - Co to je? Aha, to je to, co vás pořád nutí učitelé číst. Ale k čemu knihy, když existují filmy ne? Neplýtvejte papírem.

YouTube - Musíš mít účet na youtube a volný čas trávit koukáním na videa! To je cool!

Časopisy - Musíš si kupovat každý měsíc minimǎlně jeden časopis pro teenagery, jinak jsi out. Pozor: časopis není plýtvání papírem, to platí jen pro knihy! :D

Oblečení - Buď si vyber nějakej styl, kterej budeš vyznávat a nebo se obleč od hlavy k patě do neonového oblečení!

Rodiče - Rodiče jsou trapáci! V žádném případě je nesmíš poslouchat. Vždycky se zeptej na jejich názor a pak to udělej přesně naopak než říkají!

Kluci/holky - Jestli je ti 12 nebo víc a ještě s nikým nechodíš, okamžitě si někoho najdi, jinak nejsi cool.

Hudba - Neustále měj u sebe mp3 nebo mobil se sluchátky. Ale pozor: poslouchat jenom anglické songy! Český jsou trapný.

Mluvení - Hodně používej slova jako cool, in, crazy, sexy, swaaag, atd. A snaž se používat co nejvíc anglických slovíček.

Tenhle článek nemá za cíl nikoho poškodit. Je napsaný ze srandy, protože chování některých lidí dneska, je fakt trochu praštěný. Už nám z toho hrabalo, tak jsme sepsali tohle. Taky netvrdíme, že některé z těch věcí sami neděláme. :D Prostě v tom nehledejte něco, co to není, OK? Snad se vám článek líbil.

Katy, Kaťula, Phil, Verča
|TV shows|
♥️ Once Upon a Time ♥️ F.R.I.E.N.D.S. ♥️ How I Met Your Mother ♥️ Pretty Little Liars ♥️
♥️ Shadowhunters ♥️ Miami Medical ♥️ Swingtown ♥️ 13 reasons why ♥️ Arrow ♥️